Jaki system parkingowy w firmie?

Systemy parkingowe dla firm powinny spełniać najwyższe wymagania względem bezpieczeństwa oraz idącej z nim w parze jakości. Odpowiednio dobrany system parkingowy znacznie ułatwia funkcjonowanie firmy; przekonują się o tym wszyscy pracodawcy, którzy postawili na nowoczesne rozwiązania parkingowe od Eurosystem.

Kawałek wydzielonej, asfaltowej przestrzeni, byle jak upchanej samochodami pracowników, staje się powoli przeżytkiem i egzotyką. Parkingi – w kontekście firm – długo były w Polsce miejscem niedocenianym. Niekiedy spotyka się jeszcze praktykę angażowania zespołu ochrony w odnotowywanie pracowników wjeżdżających na teren zakładu i opuszczających go.

O ile praktyczniej jest postawić na systemy parkingowe wyposażone w urządzenia działające na zasadzie karty magnetycznej czy odczytu kodów kreskowych! Systemy takie, dzięki zaawansowanemu stopniowi automatyzacji, wymagają minimalnej obsługi w formie nadzoru. Pracodawca nie musi wtedy zatrudniać wielu osób, którym tradycyjnie przypisane byłyby wszystkie obowiązki związane z monitorowaniem parkingów.

Na rynek weszły już nawet urządzenia, które po zeskanowaniu samochodowej tablicy rejestracyjnej, pozwalają szlabanom wpuścić uprzednio zweryfikowane osoby. Technologie te rozwijają się prężnie – Eurosystem natomiast, śledząc ów progres, systematycznie wprowadza do oferty kolejne innowacje z zakresu systemów parkingowych, pozostając w ścisłym kontakcie z partnerami handlowymi.

Przykładem wspomnianego postępu są terminale parkingowe, które lada dzień całkowicie zrewolucjonizują przyzakładowe parkingi. Trudno przewidzieć, z czym zetkniemy się w niedalekiej przyszłości, skoro już dziś, terminal taki jest w stanie wykonać całą pracę dotyczącą przyznania wstępu bądź jego odmowy. Te urządzenia nie tylko drukują bilety. Wyposażone są także w czytniki kart dostępu dla stałych pracowników bądź – jeśli można tak powiedzieć – stałych gości. Taki sprzęt trudno już nazwać pociesznie “bileterką”.

Jaki system parkingowy w firmie?

Systemy parkingowe pojawiają się w wesjach multiserwerowych. Im więcej serwerów, tym wyższa pewność bezpieczeństwa. Wówczas, nawet przy bardzo poważnej awarii prądu (np. hipotetycznym ustaniu pracy obydwu linii energetycznych), kolejne zastępcze serwery przejmują funkcję tych chwilowo niedostępnych. W razie całkowitej (choć bardzo rzadkiej) energetycznej awarii, na wyposażeniu bywa i serwer wirtualny, jako ostatnia deska ratunku.

Słychać już nawet o systemach, które wykorzystują do swej pracy sygnał GSM, dzięki czemu rolę karty uprawnień może przejąć prywatny telefon danego pracownika. Widać więc wyraźnie, że nowoczesny system parkingowy znacznie usprawnia pracę firmy: udrażnia ruch w obrębie zakładu, porządkuje przedział osób goszczących na terenie firmy, zwalnia z konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Ponadto, taki system parkingowy – w przeciwieństwie do człowieka – niczego na pewno “nie przeoczy”.

Będzie to jednak stuprocentową gwarancją, gdy zleci się implementację systemu parkingowego marce z bogato udokumentowanym doświadczeniem. Eurosystem, funkcjonując na rodzimym rynku już ponad dwadzieścia lat, może się takowym pochwalić. Tym bardziej, że nasza działalność obejmuje współpracę z uznanymi producentami systemów parkingowych. Marki takie jak Faac czy BFT, nikogo jeszcze nie zawiodły.

Jaki system parkingowy w firmie? – wciąż masz dylemat ? – zapraszamy do kontaktu.

Opublikowano w kategorii