Serwis bram i naprawa bram.

Serwis bram i naprawa bram

Serwis bram i naprawa bram

Świadczymy serwis bram  i naprawy bram na terenie Poznania i okolic.

 • serwis bram i naprawa bram garażowych
 • serwis bram i naprawa napędów do bram
 • serwis bram i naprawa bram segmentowych
 • serwis bram i naprawa bram rolowanych
 • serwis bram i naprawa bram szybkobieżnych
 • serwis bram i naprawa bram automatycznych
 • przeglądy okresowe bram, które są najlepszym sposobem zapobiegania awariom.

Cechuje nas terminowość, wysoka jakość i pewność realizacji każdego zlecenia.

Serwis bram i naprawa bram.

Zakup i montaż bramy to często spory wydatek - niezależnie czy jesteś właścicielem prywatnej posesji czy sporego przedsiębiorstwa. Niestety często zapominamy, że każda brama wymaga odpowiedniego serwisowania i konserwacji, by móc z niej korzystać bez problemów przez wiele lat.

Serwis bram

Jeśli brama przestała funkcjonować prawidłowo, lub zauważymy niepokojące objawy w postaci hałasów, stukotów czy niewłaściwego położenia elementów bramy koniecznym staje się skorzystanie z profesjonalnego serwisu bram.

Właściwe zdiagnozowanie usterki to klucz w sprawnej naprawie zarówno bram garażowych, jak i naprawie różnego typu bram przemysłowych. Nieprawidłowe funkcjonowanie bramy może być skutkiem jej niewłaściwego użytkowania, uszkodzenia mechanicznego, wady materiałów, złej jakości montażu, ale także awaria może wystąpić w następstwie naturalnego zużycia materiałów. Nasz serwis bram garażowych i przemysłowych potrafi szybko i trafnie ustalić przyczyny awarii bramy, zarówno jeśli dotyczy to siłownika, napędu, sterowania czy innych elementów danej bramy.

Serwis bram to usługa także dla wszystkich tych, którzy chcą prawidłowo zadbać o nią, by bezawaryjnie służyła właścicielowi jak najdłużej. Konserwacja bram garażowych, a szczególnie konserwacja mocno eksploatowanych bram przemysłowych to nie tylko potrzeba, ale konieczność. Koszt wymiany istotnych elementów bramy lub ich naprawa (o ile jest możliwa) może wiązać się ze sporymi wydatkami, dlatego warto zadbać zawczasu, aby nie dopuścić do niepożądanej awarii i uszkodzenia kluczowych elementów bramy.

Dysponujemy zespołem doświadczonych i kompetentnych serwisantów, którzy rzetelnie i z pełnym profesjonalizmem wykonają:

 • przegląd mechanizmu i podzespołów bram,
 • konserwację różnego typu bram, w tym specjalistycznych bram przemysłowych,
 • zdiagnozują ewentualną usterkę i szybko podejmą działania zaradcze oraz naprawcze.

Specjalizujemy się w konserwacji i serwisie:

 • bram garażowych,
 • bram przemysłowych - w tym wszelkiego typu bram segmentowych, rolowanych, szybkobieżnych i różnego rodzaju automatyki do bram.

SERWIS BRAM GARAŻOWYCH

Brama garażowa to urządzenie, które podlega dość wyczerpującej eksploatacji, średnio używamy jej co najmniej 2 razy dziennie . Zazwyczaj kupujemy ją z myślą, że będzie nam służyć bezproblemowo przez lata. Aby tak się jednak stało konieczny jest jej okresowy przegląd, konserwacja i serwisowanie.

Serwis bram garażowych.

Serwis bram garażowych, podobnie jak serwis każdego innego typu bramy, pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych problemów, którym jeśli wystarczająco szybko się zaradzi uchronią użytkownika przed kosztownymi wydatkami związanymi z naprawą lub ewentualną wymianą części. Weryfikacja stanu technicznego podzespołów bramy to gwarancja nie tylko sprawnego jej funkcjonowania ale także kwestia bezpieczeństwa.

Brama garażowa pracująca w dużym obciążeniu, przy dodatkowo zmiennym klimacie jest narażona na szereg drobniejszych i większych uszkodzeń. Nie każde musi prowadzić do sytuacji pełnej niesprawności, jednak jeśli je zaniedbamy może mieć nieodwracalne skutki.

Szczególnie często na usterki narażone są uszczelki, w których zalega pył, są narażone na niszczące działanie promieni słonecznych, wysoką i niską temperaturę. Ich konserwacja, a czasami wymiana jest zatem konieczna.

Serwis bram garażowych z napędem elektrycznym wykonany przez profesjonalnych serwisantów jest niezbędny przynajmniej raz w roku lub mniej więcej co 10 000 cykli. Weryfikacji wówczas podlega mocowanie napędu, wszelkiego typu zastosowane w danej bramie czujniki i systemy otwierania awaryjnego. Przy okazji sprawdzany jest także stan elementów mocujących, połączeń, rolek i zawiasów jeśli takowe występują.

Nie bez znaczenia w trakcie przeprowadzania prac serwisowych bramy garażowej jest także kontrola zrównoważenia bramy, kontrola sprężyn oraz regulacja napędu. Jeśli nie posiadamy fachowej wiedzy i doświadczenia radzimy nie wykonywać żadnych prac serwisowych, a tym bardziej napraw we własnych zakresie. Wiele bowiem wykorzystanych elementów, szczególnie związanych z automatyką i napędem łatwo jest uszkodzić, są to bowiem części wrażliwe a jednocześnie krytyczne dla funkcjonowania bramy garażowej.

Serwis bram garażowych to nie tylko kwestie techniczne, nie można też zapominać o utrzymaniu jej w czystości, która pozwoli zachować właściwości powierzchni bramy, ale także nie mniej istotnych elementów jak wszelkiego uszczelki czy obszary ślizgowe. Sama estetyka i wygląd zewnętrzny bramy również ma dla użytkowników znaczenie.

Gdzie wykonywać serwis bram garażowych?

Najlepiej korzystać z usług firmy, od której bramę zakupiliśmy i która ją montowała. Warto pamiętać, że przez pierwsze lata (w zależności od producenta) obowiązuje gwarancja, i aby jej nie utracić serwis bramy określony w umowie jest konieczny. Oczywiście serwis bramy nie powinien się zakończyć wraz z końcem gwarancji. Podobnie jak z samochodem, o bramę garażową należy dbać i weryfikować okresowo jej stan techniczny. Takie podejście uchroni użytkownika przed nieoczekiwanymi, poważnymi w skutkach awariami.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ

Serwis bram i naprawa bram.

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE OFERTY