Zasłony wstęgowe

Zasłony wstęgowe znajdują szerokie zastosowanie w:

  • uszczelnieniu otworów bramowych zapobiegające utracie ciepła i przeciągom
  • oddzieleniu pomieszczeń o różnej temperaturze ogrzania
  • ochronie przed hałasem
  • osłonie hałaśliwych urządzeń i maszyn
  • osłonie maszyn przed zabrudzeniami i odpryskami

Zasłony wstęgowe to uniwersalne przegrody z elastycznych wstęg PCV.

Dużą popularność zyskały dzięki prostej budowie, dobrej izolacji oraz przystępnej cenie.

 

Pomimo nieskomplikowanej konstrukcji zasłon wstęgowych, konieczna jest odpowiednia konfiguracja ich parametrów, aby mogły wykazywać się swoimi właściwościami w pełni. Naszym celem jest dobranie zasłon wstęgowych idealnie skrojonych do potrzeb klienta, a wyboru dokonujemy w oparciu o szereg niezbędnych informacji:

  • Wymiary otworu, w którym zasłony zostaną zainstalowane lub powierzchnia pomieszczenia, która ma zostać wydzielona z pomocą wstęg.
  • Warunki panujące w pomieszczeniach odgrodzonych zasłoną - ważnym czynnikiem jest określenie temperatury maksymalnej i minimalnej, potencjalna styczność materiału ze środkami chemicznymi, kurz i zapylenie.
  • Oczekiwana funkcjonalność - zasłony wstęgowe mogą być wykorzystywane w różnych celach. W jednym przypadku ich głównym zadaniem może być odgradzanie dwóch pomieszczeń zróżnicowanych pod kątem wilgotności powietrza lub temperatury, w innym przypadku oczekuje się od nich głównie ochrony przed hałasem.
  • Sposób przekraczania otworu przez personel zakładu - w codziennym wykorzystaniu zasłon wstęgowych niezwykle ważne jest, by były praktyczne i bezpieczne dla osób pracujących w ich pobliżu. Innymi parametrami będą się charakteryzować zasłony, przekraczane pieszo, inne z kolei są wymagane w przypadku ruchu wózków widłowych.

Wiedza o warunkach eksploatacji zasłon wstęgowych oraz ich zastosowaniu pozwala nam na precyzyjne określenie ich parametrów technicznych. Dzięki temu możecie Państwo mieć pewność, że otrzymacie produkt doskonale skonfigurowany pod względem wymiarów, odporności na niekorzystne czynniki, praktyczny i wydajny.

Montaż zasłon wstęgowych

Dla zapewnienia pełnej satysfakcji z realizowanego zamówienia na zasłony wstęgowe, zapewniamy usługę montażu przez naszych serwisantów. Możemy pochwalić się bogatą wiedzą w tym zakresie oraz wieloletnim doświadczeniem, które przekładają się na sprawny i precyzyjny montaż. Z nami unikniecie Państwo niepotrzebnego przestoju w firmie i ewentualnych awarii w przyszłości, wynikających z błędów instalacyjnych.

Zasłony wstęgowe

Zapraszamy do kontaktu