Jaka brama szybkobieżna do magazynu?

Etap wykończenia budynków produkcyjnych, magazynowych to ostatni moment na uwzględnienie bramy szybkobieżnej, która będzie służyła do zabezpieczenia magazynu. Tego typu bramy muszą charakteryzować się parametrami, które wspomogą pracę magazynu, i nie będą powodować zbędnych przestojów.

Jakość bramy szybkobieżnej jest więc niezwykle ważna, ponieważ każdy inwestor chciałby, aby jej zakup przyniósł wymierne korzyści dla jego firmy.

Pamiętajmy, że o wytrzymałości i jakości bramy szybkobieżnej decyduje nie tylko cena, ale przede wszystkim jakość użytych materiałów oraz zastosowana technologia.

Jaka brama szybkobieżna do magazynu? – Bezpieczeństwo użytkowania bramy szybkobieżnej

Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku ekstremalnie szybkich bram. Bardzo dobrą ochronę zapewnia system Active Crash. W momencie zderzenia, najniższy moduł płaszcza bramy wypina się z prowadnicy w obydwie strony, co sprawia, że kurtyna przesuwana jest do góry ze zredukowaną prędkością i przechodzi przez urządzenia wprowadzające ją w pierwotne położenie robocze. Podczas zamykania bramy wznawiany jest już regularny tryb jej działania i brama szybkobieżna znów doskonale funkcjonuje. Jest to genialny system, ponieważ w normalnej sytuacji, gdy uszkodzimy bramę w momencie zderzenia z nią, musimy wzywać serwis co skutkuje przestojem w pracy. Z systemem Active Crash, brama po chwili jest gotowa do działania.

Jaka brama szybkobieżna do magazynu? – Szybkość pracy bram szybkobieżnych

Każdy w swojej firmie chce mieć produkty najwyższej jakości, które wspomogą pracę firmy. Brama w magazynie często jest kluczowym elementem w szybkości pracy. Każdy moment zatrzymania wózka widłowego, czy innego sprzętu spowodowany czasem otwarcia bramy stanowi stratę nie tylko czasu ale również pieniędzy. W tym wypadku właścicielom firm i magazynów z pomocą znów przychodzi nowoczesna technologia.

Dzięki technice spiralnej, bramy szybkobieżne otwierają się z niesamowitą prędkością wynosząca maksymalnie 4 m/s, dzięki czemu procesy logistyczne są szybsze i efektywniejsze.

Dodatkowo szybkość otwierania i zamykania bramy przynosi znaczne oszczędności w zużyciu energii. Szybkie otwieranie i zamykanie się bramy zapobiega bowiem powstawaniu przeciągów oraz utracie ciepła (lub zimna w przypadku mroźni), a więc niepożądanej wymianie powietrza o różnych temperaturach pomiędzy obszarem wewnętrznym i zewnętrznym.

Bramy szybkobieżne – co będzie najlepszym wyborem?

Gdy liczy się każda sekunda nasza najszybsza brama zagwarantuje Państwu bezproblemową eksploatację i optymalny przepływ towarów.

Jedną z najlepszych bram szybkobieżnych na rynku jest Szybkobieżna brama rolowana Turbo EFA-STR produkcji EFAFLEX. Posiada ona niesamowitą szybkość otwierania i zamykania, ogromną wytrzymałość na uszkodzenia, jest praktycznie samonaprawialna i łatwa w użytkowaniu. Zastanawiając się jaka brama szybkobieżna do magazynu, musisz ją wziąć pod uwagę, ponieważ jest to jedna z najlepszych rozwiązań na rynku.

Jaka brama szybkobieżna do magazynu?

Wybierając skrzydło bramy mogą Państwo zdecydować się na jeden z czterech kolorów płaszcza:

  • RAL 1021 rzepakowa żółć

  • RAL 3000 czerwień strażacka

  • RAL 5002 niebieski ultramaryna

  • RAL 7035 jasnoszary

EFA-SCAN®, najnowszy patent firmy EFAFLEX, jest to pierwszy w świecie detektor laserowy do bram, a jednocześnie nadajnik impulsów i system bezpieczeństwa w jednym, który dodatkowo usprawni pracę magazyny.

Opublikowano w kategorii