Systemy przeładunkowe

Oferujemy szereg produktów z zakresu techniki przeładunku w postaci bram, doków, pomostów, uszczelnień, oraz wyposażenia dodatkowego. Wszystkie elementy tworzone są w oparciu o najwyższą jakość materiałów oraz najnowocześniejsze technologie, spełniając wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa oraz eksploatacji.

Systemy przeładunkowe to precyzyjnie zaprojektowane rozwiązania, które zapewniają sprawny załadunek oraz rozładunek towarów i niwelują różnicę wysokości pomiędzy platformą ładunkową pojazdu a rampą, umożliwiając dwukierunkowe poziome prace ładunkowe.

Wyjątkowo wytrzymała konstrukcja z odporną na różnego rodzaju uszkodzenia platformą zapewnia dostosowanie wysokości nawet przy nierównomiernym rozłożeniu ładunku w pojeździe. Dzięki niezawodnemu układowi wyposażonemu w siłowniki hydrauliczne oraz siłownik klapy oferowane przez nas platformy są bezpieczne, łatwe w obsłudze i funkcjonalne w każdej sytuacji.

W skład systemów przeładunkowych wchodzą mosty przeładunkowe (rampy) oraz uszczelnienia bramowe (kurtyny).

Systemy przeładunkowe - Rampa

jest urządzeniem wbudowanym ruchomym stosowanym do zniwelowania różnic wysokości między poziomem magazynu a powierzchnią przeładunkową pojazdu. Rampy posiadają zdolność poprzecznych wahań dzięki czemu idealnie dopasowują się do ruchów pojazdu. Boczne elementy mostów przeładunkowych wyposażone są w paski ostrzegawcze, chronione przez cały okres użytkowania.


Systemy przeładunkowe - Uszczelnienia bramowe

W skład systemu przeładunkowego wchodzą również uszczelnienia. Aby zapobiec stratom ciepła na hali podczas prac przeładunkowych oraz zniwelować oddziaływanie warunków atmosferycznych stosuje się elementy uszczelniające w postaci fartuchów lub nadmuchiwanych pneumatycznie poduszek.

Uszczelnienia bram to ochrona na całym obwodzie przed wpływem czynników atmosferycznych, pozwalają zaoszczędzić kosztów energii, zapobiegają powstawaniu przeciągów a tym samym zmniejszają ilość zachorowań wśród pracowników obsługi magazynu.

W czasach gdy brakuje wykwalifikowanych rąk do pracy takie rozwiązanie nabiera kolosalnego znaczenia, przyczynia się też do tego że potencjalni kandydaci do pracy chętniej podejmą współpracę z firmą, która zapewnia im komfortowe warunki wykonywania pracy.

Uszczelnienia klapowe dopasowują się do samochodów ciężarowych o każdej wysokości i są stosunkowo niedrogim i uniwersalnym rozwiązaniem. Elementy czołowe i boczne są wykonane z wysokiej jakości gumy, całość montowana na ocynkowanej ramie o ramieniowej konstrukcji pozwalającej na niewielkie ruchy uszczelnienia podczas dokowania samochodu. Rozwiązaniem bardziej zaawansowanym technologicznie są pneumatyczne uszczelnienia, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo dobre połączenie między ścianami naczepy i budynkiem. Takie elementy można połączyć w całość powodując automatyczne zadziałanie kilku sekwencji działania urządzeń tworząc tym samym idealne warunki i skuteczność zadziałania systemu przeładunkowego. Dobrze zaprojektowany i wykonany system przeładunkowy umożliwia pełną synchronizację działania rampy, uszczelnienia i bramy.

Systemy przeładunkowe - doki przeładunkowe

Osobnym rozwiązaniem są zewnętrzne doki przeładunkowe, które można zamontować do już istniejących hal, oszczędzając tym samym powierzchnię magazynową jak zmniejszając koszty przebudowy do absolutnego minimum.

Oferowane przez nas systemy przeładunkowe spełniają wysokie standardy i są rozwiązaniem na wiele lat użytkowania. W ramach naszych usług znajdą Państwo rozwiązania zapewniające efektowny załadunek i rozładunek towarów. Nasi doświadczeni specjaliści służą radą i pomocą przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

 

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE OFERTY