Bramy i drzwi przeciwpożarowe

Każdy, większy budynek użytku publicznego wymaga bramy przeciwpożarowej lub drzwi przeciwpożarowych. Takie bramy i drzwi służą do swobodnego przejścia pomiędzy strefami przeciwpożarowymi w dużych obiektach.

Bramy przeciwpożarowe i drzwi przeciwpożarowe powinny być solidne i wytrzymałe, aby sprostać każdemu zagrożeniu, jakie może się pojawić w budynku. Skuteczne zabezpieczenie budynku przed rozprzestrzenianiem się ognia wymaga użycia najlepszych jakościowo materiałów.

Wśród bram przeciwpożarowych oraz drzwi przeciwpożarowych dostępnych w naszej ofercie znajdują się modele jedno i dwuskrzydłowe, a także wielosegmentowe. Wybór rozwiązania zależy w dużej mierze od kubatury pomieszczenia oraz rodzaju innych zabezpieczeń stosowanych wewnątrz budynku.

W zależności również od miejsca montażu mogą to być drzwi stale otwarte, które ulegają zamknięciu jedynie w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego. Taka konstrukcja pozwala na wygodne projektowanie przejść między strefami.

W pozycji otwartej bramę utrzymuje trzymacz elektromagnetyczny podłączony do instalacji alarmu pożarowego. Istnieje możliwość wyposażenia bram w napędy elektryczne, które automatycznie otwierają i zamykają bramę w czasie normalnej jej eksploatacji. Bramę przesuwną można zabudować w taki sposób, aby była jak najmniej widoczna dla użytkowników obiektu.

Konstrukcje bram wykonane są z połączonych ze sobą segmentów, co umożliwia ich bezpieczny transport oraz montaż.

Dzięki zastosowaniu drzwi i bram przeciwpożarowych zyskujemy ograniczenie strat w przypadku pożaru poprzez zdławienie ognia do jednej strefy. Możemy sprawnie przeprowadzić ewakuację osób ze strefy zagrożonej co jest ich najważniejszym zadaniem. W przypadku wystąpienia pożaru skutecznie zatrzymują one ogień i dym, pozwalając na bezpieczną ewakuację.

Bramy i drzwi przeciwpożarowe

W ramach naszej oferty znajdą Państwo:

  • bramy przeciwpożarowe przesuwne jedno i wieloskrzydłowe
  • kurtyny przeciwpożarowe
  • bramy przeciwpożarowe rolowane
  • bramy przeciwpożarowe segmentowe
  • drzwi przeciwpożarowe rozwierane jedno i dwuskrzydłowe
  • Poniżej znajdą Państwo przykłady naszych realizacji:

Bramy przeciwpożarowe i drzwi przeciwpożarowe - materiał:

  • Panele składające się na skrzydło bramy wykonane są z blachy stalowej, standardowo powlekanej folią zabezpieczającą przed uszkodzeniami podczas transportu i montażu.

Kolory bram przeciwpożarowych i drzwi przeciwpożarowych:

  • Bramy przeciwpożarowe są malowane na dowolny kolor z palety RAL.

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę oraz nowoczesne rozwiązania. Wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom, troszcząc się zarówno o elegancki wygląd asortymentu, jak i jego funkcjonalność.

Poniżej znajdą Państwo przykłady naszych realizacji:

Domeną i czynnikiem wyróżniającym nasze bramy na tle konkurencji jest wyjątkowo krótki czas unoszenia i opuszczania skrzydła lub płaszcza. W przypadku niektórych produktów mówić wręcz można o błyskawicznym wykonaniu cyklu, gdyż cała operacja zamyka się w przedziale kilku sekund. Jest to zaleta, z której korzysta obecnie wiele gałęzi przemysłu.

Bramy przemysłowe segmentowe i rolowane produkowane są na indywidualne zamówienie klienta. Dostosowanie do potrzeb rynku sprawia, że bramy przemysłowe znajdują zastosowanie w niemal każdym rodzaju budynku.

Szybkobieżne bramy spiralne firmy EFAFLEX gwarantują przewagę nad konkurencją dzięki szybkości działania. Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja spirali umożliwia osiągnięcie maksymalnej prędkości do 4 m / s. Nasze rozwiązania umożliwiają skrócenie czasu pracy i związaną z tym oszczędność!

Wybierając optymalny dla Państwa system bram, uzyskają Państwo najszybsze bramy na świecie, o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych.

Oferowane przez nas bramy i drzwi przeciwpożarowe spełniają wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego

NASI DOSTAWCY

Eurosystem
Eurosystem
Logo Martech

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE OFERTY