Automatyka bram - napędy do bram

Oferujemy szeroki wybór automatyki do bram wjazdowych oraz garażowych. Napęd dobierany jest odpowiednio do długości skrzydła bramy oraz częstości jej otwierania.

Napędy do bram skrzydłowych

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego (230 Vac) i półprzemysłowych (24 Vdc) w wersji z wył. krańcowym lub bez wył. do bram o dł. skrzydła 2,5 m.

Napędy do bram przesuwnych

Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych dla skrzydła o max. ciężarze 500 kg ( model 740) lub 900 kg (model 741).

Automatyka do bram wjazdowych oraz garażowych

Napęd do bramy wjazdowej i garażowej

Jaką automatykę do bram wybrać?

Wybór właściwego napędu do bramy aby był bezpieczny i funkcjonalny to nie lada wyzwanie. Najlepiej na tym elemencie skupić się już podczas projektowania, bo dzięki temu mamy większą swobodę w rozplanowaniu instalacji mechanizmów napędu i niweluje w późniejszym czasie konieczność np. usuwania nawierzchni czy kopania. W naszej firmie zwracamy szczególną uwagę zarówno na bezpieczeństwo jak i komfort i wygodę użytkowania bramy. Z naszej strony na pewno spotkają się Państwo z pytaniami w stylu: jak często będzie użytkowana brama, skąd będzie zasilanie do automatyki bramy, jakich gabarytów będzie brama (co jest szczególnie istotne przy wyborze siłownika), jakie funkcjonalności sterownika będą potrzebne. Oczywiście każdy z napędów jaki oferujemy pozwala na jej otworzenie w trybie awaryjnym. Zdajemy sobie sprawę, że z bramy każdy chce korzystać przez wiele lat, stąd wiele parametrów bierzemy pod uwagę zanim zaoferujemy konkretne, dedykowane rozwiązanie. Na każdy rodzaj montowanej przez nas automatyki do bram oferujemy gwarancję oraz serwis i wsparcie techniczne. Gwarantujemy także profesjonalny montaż, bo wiemy, że często to klucz do bezawaryjnego funkcjonowania automatyki przez wiele lat.

Napęd do bramy

Napędy do bram są rozwiązaniem, przed którego wyborem stoi praktycznie każdy, kto zdecydował się na montaż bramy automatycznej. Wybór nie jest łatwy bowiem aktualnie rynek dostarcza nam wiele rozwiązań i możliwości. To, na jaki napęd do bramy się zdecydować w dużej mierze zależy od rodzaju, wielkości oraz przeznaczenia danej bramy. Obecnie napędy do bram to złożone układy mechaniczno-elektryczne, które działają w oparciu o silnik, przekładnię i sterownik. Stosowane napędy pozwalają także na stosowanie sterowania zdalnego, np. z wykorzystaniem fal radiowych. Sygnał generowany przez pilota przekazywany jest do anteny, następnie zwalniana jest blokada i uruchomiany zostaje silnik napędu do bramy.
Napędy do bram co do zasady stosuje się wszędzie, gdzie automatyzacja procesu otwierania i zamykania ma znaczenie, są to oczywiście wszelkiego rodzaju fabryki, przetwórnie, zakłady produkcyjne czy magazyny, ale także w przypadku bram dojazdowych do nieruchomości czy bram garażowych. Przed podjęciem decyzji co do wyboru napędu do bramy warto wziąć pod uwagę kilka istotnych jej parametrów jak: prędkość przesuwu, zakres temperatur w jakich napęd może pracować, zasilanie oraz rodzaj zabezpieczeń.

Napędy do bram przemysłowych

W przypadku bram przemysłowych należy liczyć się z jej dużym obciążeniem i wysoką częstotliwością działania, a przy tym większość użytkowników oczekuje szybkości otwierania i zamykania i możliwości regulacji prędkości pracy. Dlatego wybierając napęd do bramy przemysłowej przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na wydajność i optymalne wykorzystanie mocy przy dużym obciążeniu. Nie mniej istotne jest niezawodność przekładni i układu sterowania. Oczywiście nie może tu zabraknąć także systemu awaryjnego odblokowywania i otwierania bramy, a także systemu zabezpieczeń np. w postaci lamp ostrzegawczych czy przycisku STOP. Istotnym czynnikiem przy wyborze napędu do bramy przemysłowej są także warunki w jakich brama będzie pracować. W zależności od miejsca jej użytkowania warto zwrócić uwagę w jakim zakresie temperatur brama ma pracowa
, czy będzie narażona na działanie wilgoci czy różnego typu pyłów. Oczywiście napęd do bramy przemysłowej musi także być dobrany pod kątem ciężaru danej bramy a moc silnika napędu musi uwzględniać zarówno masę bramy jak i posiadać odpowiedni zapas mocy, dzięki czemu użytkowanie takiej bramy będzie bezawaryjne przez długi czas.

Napędy do bram użytkowych w zastosowaniach domowych
W przypadku wyboru napędów do bram wjazdowych czy garażowych znaczenie mają przede wszystkim takie czynniki jak:

  • ciężar bramy,
  • rodzaj i typ bramy,
  • odległości osi zawiasów od słupka,
  • ilość dostępnego miejsca do zamontowania silnika,
  • oczekiwana prędkości działania,
  • rodzaj wymaganych zabezpieczeń.

W tego typu bramach zakłada się, że częstotliwość jej użytkowania będzie znacznie mniejsza niż w przypadku bram przemysłowych dlatego ten czynnik nie jest tak istotny w doborze napędu. Niemniej w przypadku bram z wypełnieniem pełnym warto wziąć pod uwagę fakt, że taka brama stawia większy opór na podmuchy wiatru i tym samym dobrać napęd z odpowiednio mocnym siłownikiem.

Oferujemy szeroki zakres napędów do bram różnego rodzaju i przeznaczenia, które zapewniają komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Napędy do bram jakie posiadamy w asortymencie to niezawodne rozwiązania, stosowane zarówno w bramach przemysłowych jak i użytkowych. Gwarantujemy także fachowe doradztwo i pomoc w doborze najodpowiedniejszego napędu.

Serwis automatyki garażowej

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE OFERTY